| Cristi_andean a întrebat:

Pentru care sarbatori religioase se da liber in Romania?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt. Paste 19-20 aprilie, Rusalii 7 iunie, Adormirea Maicii Domnului 15 august, Craciun-Nasterea Mantuitorului.

4 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

- 1 si 2 ianuarie;
- prima si a doua zi de Pasti;
- 1 mai;
- prima si a doua zi de Rusalii;
- Adormirea Maicii Domnului;
- 1 decembrie;
- prima si a doua zi de Craciun;
- 2 zile pentru fiecare dintre cele 3 sarbatori religioase anuale, declarate astfel de cultele religioase legale, altele decat cele crestine, pentru persoanele apartinand acestora.
Sper ca-ti ajung.Pa cuvant si sa fii iubit.

| mihalitza a răspuns:

Doar pentru Craciun si Paste...

| jo a răspuns:

Pentru toate cele scris de Oliana si, pentru membrii altor culte, si de sarbatorile respective (precum Bairam, Pesa, Pastele catolic, Craciunul de rit vechi, etc.).

| Mia_8661 a răspuns:

Pentru toate asa am inteles...