| Stallone a întrebat:

Pentru ce acte de coruptie a fost cobdamnat Adrian Nastase?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru prea-trufie, preacurvie si nitel trafic de influenta din pozitie privilegiata.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost condamnat si cu asta basta desii se vede ca procesul este o mascarada, nici procesul de la Nuremberg nu a avut intr-o cauza individiuala dar nici al totalului de acuzati atatea martori, 23 de acuzati si 270 de martori. In procesul lui Nastase sunt peste 900 de martori, pentru o condamnare de 2 ani cu executare. Imi vine sa zic, hai sictir cu justitia din Romania, nu doar pentru verdictul de acum ci pentru toata activitatea ei de dupa al doilea razboi mondial. Daca e sa fiu patimas as zice bine i-a facut lui Nastase ca si el a contribuit ca om politic prin pasivitate la sistemul judiciar, ba mai mult in urma cu ani de zile 1997 În anul 1997, conducerea PDSR (actualul PSD), în frunte cu Adrian Năstase, Dan Ioan Popescu și Miron Mitrea, s-a deplasat la Parchet pentru intimidarea istantei si pentru a-l susține pe Gabriel Bivolaru un talhar care in final a fost condamnat la la 5 ani inchisoare pentru ca a prejudiciat Banca Rmomana de Dezvoltare cu suma de 2 200 miliarde lei vechi. Si iata ca ieri Nastase devine victima sistemului la care a contribuit, insa ce ma ingrijoreaza in continuare este gandirea si atitudinea unei parti a romanilor care sunt bolnavi profund de ura statuta si cand are posibilitatea de a si-o exprima te crucesti ce le iese pe gura; inainte sa se fi impuscat trebuia sa-l impuste pe Basescu, Nastase nu s-a impuscat ca avea fular la gat sa nu se vada cand a fost transportat la spital, totul a fost o inscenare sa nu faca puscarie, copiii lui Nastase sunt plecati cu averea sa o duca in strainatate, bucuria pe fata ca un om s-a impuscat. Tot felul de bazaconii spuse si comentate pe la posturile TV de diferiti idioti si mârlani in frunte cu jigodia jigodiilor Diaconescu OTV si nu am crezut ca acest vierme poate sa debiteze asemenea ineptii de dragul castigarii capitalului electoral in momentul cand toti trebuie sa ne intrebam de ce s-a ajuns aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Pai cinde te pune sa te uiti pe OTV, Antena 3 sau B1TV?
Fa ca mine: nu te mai uita! Uita-te pe PlayboyTV, e mai relaxant...
Dar hai sa fim seriosi: orice tentativa de suicid are cauze patologice. In cazul lui, diagnosticul clar e de NPD (narcissist personality disorder). asta daca nu e o semi-inscenare, cam ca tiganii aia de se ameninta ca se taie cu lama pe maini cand vin mascatii sa le verifice "palatele". De aici, la a ii reprosa lui Base' de nevolnicia lui Bombonel, mi se pare deplasat!
Pana si cretinul ala de Antonescu vine sa il pupe in bot, uitand cati liberali s-au sinucis prin inchisorile comuniste, din cauza torturilor psihice si fizice la care au fost supusi. Cat despre "protejatul" lui, copy-lotul Micul Furtilescu, ce vroiai sa zica? Doar i-a fost profesor si coordonator de master, nu?
PS. Stii ce regret eu? Ca nimeni nu mai intelege "sinuciderea de onoare", (eventual chiar sa ii si reuseasca, cum ar fi normal la "primul vanator al tarii") in ziua de azi. Atunci da, mi-as scoate palaria in fata aceluia. Pana atunci, doar mi-o scot sa dau cu ea de pamant!
Canicula mare zilele astea, cod portocaliu, chestii... hai mai bine la o bere!

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce-ai patit eu nu ma uit la OTV din principiu dar aseara am rasfoit mai toate canalele TV sa vad perceptia la toti legata de eveniment, si am poposit si acolo vreo juma de ora, timp record. N-o mai cardi cu liberali din inchisorile comuniste ca Nastase pe atunci era junior si cred ca nu ai citit atent ce am scris, era vorba despre Nastase, victima unui sistem la care a fost partas, adica efectul de bumerang, restul chestiuni cu Diaconescu era doar constatari ale mele vizavi de o alta canalie care ajunge in ierarhia statului. Mai du-te in basina Gherghini, ce spun eu si ce-mi spui tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Da' eu nu te-am contrazis... eu doar te-am sustinut de pe alta baricada!
Ca la Vidin, unde romanul o freca pe baricada din stanga, rusul pe baricada din dreapta, iar turcul statea sus pe metereze si fuma narghilea.
Sincer, eu sunt absolut mandru cand ma uit pe CNN si vad cate o stire din Romania. Saptamana asta chiar s-au intrecut pe ei!
Luni: un clip filmat de DIICOT, cu un BMW romanesc atacand un TIR de marfa a facut inconjorul pamantului. "Gone in 60 seconds" subtitra CNN.
Marti: Plagiatul lui Ponta e stire de umplutura pe CNN, la "Situation Room". Si asta doar pen'ca trebuia analistul sa motiveze o magarie asemanatoare de-a lui Bush Junior.
Miercuri:Un prim ministru e demis (Pakistan), si unul e arestat (Romania). Ala din Pakistan are si interviu, ala din Romania e doar in banner.
Sa vedem joi daca isi mai aminteste careva de tara asta banaiera...

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

E o greseala sa condamnam coruptia.Ar trebui sa lichidam mentalitatea formata inca de mici si cred ca aici ne includem toti in afara copiilor sub 7 anisori.

| clauss a răspuns:

Coruptie

| ZvT a răspuns:

A fost.

| jacko a răspuns:

Pentru ...simplul fapt ca traim intr-o tara de rahat, pentru asta a fost condamnat.