| jess179 a întrebat:

Pentru emigrare in Europa ce acte trebuie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clara.
Pentru a calatori in tarile UE este destul cartea de identitate sau pasaportul, pentru alte tari doar pasaportul.
Pentru a obtine cetatenia altei tari trebuie indeplinite conditiile si urmata procedura prevazuta de legea cetateniei din tara respectiva, una dintre conditii fiind sa locuiesti in tara respectiva un anumit numar de ani, de regula de la 5 ani la 10 ani. Numai bine!

| SaveTheNature a răspuns:

Buna!happy Pentru a emigra in Europa e suficient buletinul Insa! pentru a te descurca mai usor in tara respectiva, ai nevoie si de pasaport. Exista institutii care cer si pasaportul pentru a-ti intocmi anumite actehappy

| YouNoob a răspuns:

In UE ai nevoie doar de un act de identitate, dar daca vrei sa pleci de tot ia cu tine toate actele: bulentin, certificat de nastere, de casatorie, diplome de studii etc