| anonim_4396 a întrebat:

Emigrare in Suedia vs emigrare in Germania?

2 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Emigrare in Suedia deoarece Germania nu e in top dar Suedia da

Topul celor mai fericite tari din lume.
Pe 20 martie 2016 a fost Ziua Mondiala a Fericirii, prilej de a vedea care sunt cele mai fericite tari din lume. Primele cinci din clasament sunt in nordul Europei, in timp ce Romania se afla pe locul 90, inaintea Ungariei si Bulgariei, publicat de Earth Institute din cadrul Universitatii Columbia.

Top 10 cele mai fericite tari din lume arata astfel:
1. Danemarca
2. Norvegia
3. Elvetia
4. Olanda
5. Suedia
6. Canada
7. Finlanda
8. Austria
9. Islanda
10. Australia

| Gerard9965 a răspuns:

In Suedia e mai multa liniste, satele sunt risipite, ai maj multe drepturi...parerea mea.
In Germania sunt mai multi bani, haos, de cand cu atacurile teroriste, dar si locuri multe de munca.
Tu alegi, tu iti stii personalitatea.