| tectonik a întrebat:

Permisul auto este un drept absolut?

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Această întrebare apare de multe ori la sală. happy Nu, permisul auto nu este un drept absolut, acesta putând fi suspendat oricând în cazul comiterii de contravenţii şi/sau infracţiuni.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te referi la dreptul de a poseda permis de conducere si acesta nu este un "drept absolut", de altfel nici nu exista prevazut vreun drept absolut. In Constitutia Romaniei sunt prevazute drepturile si libertatile fundamentale ale cetatenilor romani si dreptul la un permis de conducere nu exista. Numai bine!

regis
| regis a răspuns:

Nu este un drept absolut. Si nici macar un drept divin. big grin

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un drept dobândit!
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Da! dar doar daca iei examenul

Răspuns utilizator avertizat
| Mik3 a răspuns:

Dap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti obligat sa-ti faci permis dar daca treci testul de conducere trebuie sa-l ai la tine daca nu te amendeaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu deoarece nu au toti dreptul