| Daniela_Rebecca_1992 a întrebat:

Poate fii un profesor diriginte copilului sau?

5 răspunsuri:
| HVI a răspuns:

Da. Nu e nicio problema in asta. Cunosc cazuri de acest fel si crede-ma ca nu ii avantajeaza neaparat pe proprii copii. Ba deseori sunt chiar mai rigizi parintii acestor copii in ceea ce priveste relatia profesor-elev.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu cred sa fie o lege in acest sens, dar ma gandesc ca regulamentele interne interzic acest lucru.
Multi cred ca parintele- profesor si-ar favoriza copilul
Am avut un coleg in scoala primara, mama lui era invatatoare, dar si-a inscris copilul la alta invatoare.

| vocea a răspuns:

Da poate cu siguranta nu este nici o problema

| OtakuShoujo a răspuns:

Da.Chiar in clasa mea se intampla asta.

| HisoChan a răspuns:

Da poți fi. Nu are nimic în legătură relația de familie cu cea de profesor-elev. Doar că în sala de clasă nu trebuie să-i diferențiezi pe ceilalți elevi de copilul tău. Eu chiar cunosc o fată care mama ei e profesoară de limba română la aceeași clasă în care învăța și ea, dar nu se comportă cu ea mai altfel decât cu ceilalți.