| yoboss97_5553 a întrebat:

Un director al unei scolii gimnaziale poate fii in acelasi timp una sau mai multe dintre urmatoarele functii : diriginte, profesor, poate face si meditati cu plata? De exemplu poate fi si director si profesor?!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, poate avea ambele funcții, poate fi atât director, dar și profesor (cu jumătate de normă)
Meditațiile care se fac în școală sunt, în general, gratuite, dar dacă există sponsori, profesorii sunt plătiți.
Directorul nu va fi niciodată dirigintele unei clase.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Directorul nu poate fi dirigintele unei clase, decât în cazuri speciale. Poate face și meditații, e treaba lui.

| BlackAndWhite12300 a răspuns:

Da, poate sa fie si director si profesor, dar diriginte, director si profesor nu poate fi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackAndWhite12300):

Poate să fie profesor happy