| Cnnx a întrebat:

Pot avea o mașina pe numele meu dacă am carte de identitate provizorie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, nu are nici o legatura proprietatea asupra unei masini cu cartea de identitate. Singura legatura este ca nu poti face inmatricularea pe tine daca nu ai CI valabila, indiferent ce CI este.

| Zuzu1991 a răspuns:

Evident, trebuie sa te identifici, si nu conteaza cu ce te identifici atat timp cat actul e valid, ar fi discriminare curata daca nu ar fi asa si s-ar urla rau ca "ce, daca am CI provizoriu sunt handicapat mental, sau ce?!?"

| Cnnx explică (pentru Zuzu1991):

Da, ai dreptate. Eram în dubii, nimeni nu știa. Logic e să se poată, o dată ce pot să mă angajez și să plătesc TAXE ȘI ASIGURĂRI, ar trebui să pot trece și ceva pe numele meu. Multumesc

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Cnnx):

Cu placere