| Belciu a întrebat:

Pot cumpara terenul de langa bloc? Exista o lege in acest sens? Am acest teren in ingirjire de 20 de ani. Doi ani am platit chirie la Primarie. Am investit bani si timp pentru amenajarea lui. La acest bloc fiecare familie are un teren cam de 100 de metri patrati pe care il foloseste.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta depinde de situatia juridica a terenului, respectiv daca este in domeniul public ori privat al unitatii administrativ-teritoriale. Daca este in domeniul public nu poate fi instrainat(vandut) de Consiliul local, decat daca este trecut in domeniul privat. Daca este in domeniul privat poate fi vandut, daca aproba Consiliul local. Vezi la primarie care este situatia terenului. Numai bine!

| darrio2007 a răspuns:

Terenul este al primariei.De ce nu intrebi acolo daca este de vanzare?