| sk8terionutz a întrebat:

Pot să mai primesc pensia de întreținere dacă sunt la facultate si acum doar ce m-am angajat cu carte de munca?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti s-o primesti, cat timp esti la facultate si n-ai depasit varsta de 26 de ani.
Cu toate acestea intretinerea iti poate fi modificata, avand in vedere ca aceasta se acorda in functie de nevoi si daca tu castigi bani atunci aceasta poate fi micsorata de instanta de judecata, la cererea celui care o presteaza.