| User23434 a întrebat:

Poți deține o mașină cu acte, dacă nu ai carnet? rolling on the floor Sau sa zicem, o motocicleta de categoria A, dar tu sa ai permis de A2 sau A1? Strict dacă o poți deține cu acte, fiind interzis sa circuli.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti dar nu poti circula cu ea. La circulatie sunt alte reguli.

| Simpatic a răspuns:

Da, poti masina se cumpara cu contract de vanzare-cumparare ceea ce nu implica si permisul de conducere. La fel si in cazul motocicletei, scuterului etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca poti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| GicaGigekGica a răspuns:

Da, de ce sa nu ai voie?

| bmerry a răspuns:

Dacă persoana respectiva are peste 18 ani, poate deține acel bun. Nu e neaparat sa aibă permis de conducere.

| AlleXuSS a răspuns:

Salut raspunsul e da laughing
uite de ex unchiul meu are masina dar nu are permis(si mai e si inscrisa pe numele lui laughing nu stiu cum se poate dar are de mult!(Iese cu ea in trafic dar cu sofer!)
Asa ca poti sa sa ai si un garaj plin de masini!