| Aalexander a întrebat:

Poti pescui intr o rezervatie naturala fara permis si fara sa platesti taxa?
Se plimba politia pe acolo sau stau la intrare ca la granita sau cum?

2 răspunsuri:
| Rainmaker a răspuns:

Buna Aalexander!
Acum depinde si de rezervatie.Si Delta Dunarii este tot rezervatie naturala si nu cred ca se ia careva de tine daca bagi si tu un bat in balta fara permis! La munte insa, este mai riscant.Eu doar am vrut sa fac focul pentru un gratar si au aparut de nicaieri doi jandarmi montani care mi-au explicat cu frumosul ca nu este bine ce fac.Eu nu te-as sfatui sa te risti.Sunt balti destule pe unde poti incerca sa dai la peste fara sa risti vreo amenda imensa.Fir intins!

| dandana2015 a răspuns:

Clar ca nu ai voie. Nu se plimba politia poate doar padurarii.