| Seikerfsfsf a întrebat:

Poti sa intrii la academia de politie daca ai tatuaj?

Răspuns Câştigător
| nyck2398 a răspuns:

Ma uit la raspunsuri si ma bufneste rasul! Habar nu aveti ce spuneti! Poti sa intri, dar doar cu conditia ca acel tatuaj sa fie acoperit de tinuta de vara. Daca ai pe antebrat, de exemplu, n-ai nicio sansa. Bafta!

| Seikerfsfsf explică (pentru nyck2398):

Am pe piept, deci nu cred ca sunt probleme

| sorinake a răspuns (pentru Seikerfsfsf):

Nu sunt!

10 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Mare atentie!
Citat de la Politia Română : "Facem precizarea că acest lucru este posibil, doar dacă tatuajul este acoperit în întregime de uniformă."

| Seikerfsfsf explică (pentru sorinake):

Am tatuajul pe piept deci nu cred ca o sa fie probleme, mersi

| Yon1470 a răspuns:

Da!

| FlappyXXX a răspuns:

În ziua de zi intri oriunde cu tatuaj. Poliția, pompierii, jandarmii, militarii, oriunde. Având în vedere că la ce salarii li se oferă nimănui nu îi mai surâde prea tare ideea să își riște viața mai pe degeaba, să se gandească că e posibil să nu mai ajungă seara la familii după o plecare la o misiune. Deci acum sunt primiți cu brațele deschise toți cei are care doresc și sunt capabili să practice o astfel de meserie, fie că au sau nu au ei tatuaje.

Răspuns utilizator avertizat
| nyck2398 a răspuns:

Trebuie sa fie acoperit de tinuta de vara. Asta e singura conditie.

| DenisTboy a răspuns:

Poti, cred ca poti, trebuie doar sa fii disciplinat, sai ai o medie buna la liceu si sa fi terminat bac-ul cu o nota buna. Depinde de academie.