| Alexinho007 a întrebat:

Premierul ucrainei a spus ca Rusia vrea sa declanseze Al TReilea Razboi Mondial? Voi ce credeti?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred asta. O fi Putin indraznet dar nu lipsit complet de minte, ar fi singur impotriva tuturor si fara sorti de izbanda. Deocamdata testeaza reactia celorlalti, sa vada cat i se permite sa se intinda.

| darrio2007 a răspuns:

Putin nu este prost.Nu va face asta.Sunt foarte multi impotriva lui, cu tot arsenalul lui nuclear.Premierul Ucrainei(cu U mare), prin aceste declaratii, cere ajutoare straine.

| sublime89 a răspuns:

Rusia n-ar avea nimic de castigat dintr-un razboi cu NATO, ci doar de pierdut. Ei vor sa declanseze un nou Razboi Rece, si se pare ca reusesc.

| stlucian a răspuns:

Se va gasi unul care sa-l faca sa regrete cele spuse. Putin nu-i prost dar il lasa sa se joace putin poate chiar la indemnul lui a facut afirmatia(deh el nu si-o permite).Cat despre razboi, nu cred.Cum nu cred ca nici toti rusii sunt de acord cu spusele lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

America si/sau chiar Europa nu va permite asa ceva, nu intelegi ca Rusia incearcsa sa intimideze?
Crezi ca un prost o sa declanseze un razboi mondial?
Crezi ca isi va permite autodistrugerea?

| 0x11111051 a răspuns:

Premierul ucrainei e un prost. Punct.

| BTWIN a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, dar nu as vrea sa asist la vreun razboi. Sper sa se rezolve acest conflict.

| MihaiN a răspuns:

Come on, numai "puneti botul" la toate chestiile politice.Declaratia e facuta sa alarmeze niste oameni, si lumea sa fie mai atenta la pericolul reprezentat de Rusia.Pericolul asta exista, dar nu sub forma vreunui razboi, ci pur si simplu anexare de teritorii, influenta economica, politica etc.

| denisssssss a răspuns:

Nu cred asta