| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca va incepe Al Treilea Razboi Mondial daca Rusia a atacat Ucraina? Speram totusi sa nu.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este deja al 3-lea. Doar că nu se va purta cu milioane de soldați. Sunt și alte mijloace. De exemplu prețul contractelor futures la grâu, porumb și ulei de floarea soarelui a crescut imediat la bursa din Chicago. Și așa mai departe. Așa că nu spera, a început.

| Drimmero a răspuns:

Nu, e razboi local, Ucraina nu e in nicio alianta, insa daca Rusia depaseste razboiul local si se indrepta spre un stat NATO cum am fi noi, atunci da, se va declansa un razboi mondial.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu.