| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu poate intra la corupere de minori daca eu am 17 ani iar el 26? Imi e tare frica ca daca parintii mei vor afla se va ajunge la asta... crying

23 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate sa ajunga la corupere de minori daca parintii tai sunt genul de parinti duri si il reclama la politie[daca vor afla]

greece12
| greece12 a răspuns:

Pana nu implinesti 18 ani,intra la pedofilie si corupere de minori, desi daca tu declari ca totul a fost cu acordul tau, lucrurile nu mai sunt atat de grave.
Numai ca, la cum ai postat, banuiesc ca nu ai implinit inca acesti 17 ani...iar diferenta asta de varsta e teribil de intimidanta.
Mi-e teama ca nu e deloc omul potrivit pentru tine,te incanta usor,stie cum sa te manipuleze ca sa-i faci pe plac in orice si relatia este unilaterala,tu dai, el primeste... ceea ce te va lasa secata de puteri, o frumoasa scoica goala, in momentul trezirii!
Vezi ce faci, ca nu faci bine!

| Giulia97Anna a răspuns (pentru greece12):

Gresit,gresit gresit! Si e aveam aceeasi varsta cand am inceput o relatie cu un barbat de aceeasi varsta cu iubitul ei! Si suntem de aproape 3 ani impreuna si ne gandim la nunta!

| alin334 a răspuns:

Eh, ani rezista un an si aia e

| AlexanderAdrian a răspuns:

Conform legii nu intra la pedofilie decat actele sexuale cu minorii sub 13 ani. Iar coruperea de minori presupune convingerea unui minor sa intretina un act sexual cu un adul in urma unor promisiuni, din ce stiu inclusiv daca se dovedeste ca adultul i-a promis minorului casatoria, nu doar foloasele materiale de natura banilor.

Daca actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex, care nu a implinit varsta de 18 ani, a fost determinat de oferirea sau darea de bani ori alte foloase de catre faptuitor, direct sau indirect, victimei, pedeapsa este inchisoarea de la 3 la 12 ani si interzicerea unor drepturi

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Te uiti prea mult la filme politiste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi-ar fi teama de altceva. La ce poate sa imi faca „prietenul", nu de lege. De lege sa-i fie lui frica.

| AlexandraMaria966 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi-ar face nimic rau. cand cineva iti arata ca tine la tine si sunteti impreuna de jumatate de an aproape poti avea incredere happy

| anonim_4396 explică (pentru AlexandraMaria966):

Nu chiar, unii sunt atat de obsedati si de plictisiti incat ar astepta si zece ani sa aiba parte de tine, de corpul tau.
Tipul asta de baiat ori stie ca nu are sanse decat la borace de 17 sau mai mici, ori i se pare mai usor, ori esti mai stramta.
E viata ta, desigur, dar ma intreb ce argumente au parintii tai care te cunosc mult mai bine.

| AlexandraMaria966 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis bine unii big grin, oricum e parerea ta... happy

| anonim_4396 explică (pentru AlexandraMaria966):

Nu ca sar cu gura sa te judec, dar de ce ai crede ca el vede ceva la tine? Dupa cum pui intrebarea, am dubii mari. Baietii buni cauta tipe bune, mature, si mai ales, comune lor. La 26 de ani ai o mentalitate diferita fata de 16. Imposibil sa nu traiesti diferit.

Oricum, sa va iubiti!

| sensualus a răspuns:

Pai poate u l ai cam corupt happy

| motan444 a răspuns:

rolling on the floor fii calma ai 17 ani nu intra la nici o corupere rolling on the floor

| PsychologistT a răspuns:

Doar nu o sa se duca ai tai la politie, nu cred ca ar avea motive.
El nu te obliga cu nimic.

| dydda a răspuns:

Nu stai linistita.Ai 17 ani, esti aproape majora nu poate sa-l bage

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru dydda):

Ca sa-l acuze de asa ceva trebuie sa existe dovezi ca adultul a convins minorul sa faca sex cu el pentru foloase materiale, prin prisma relatiei superioare pe care o are asupra minorului sau prin promiterea unei viitoare casatorii. Cine nu intelege ce inseamna legal asta, sa se uite in lege. Politiei nu ii pasa DECAT ce spune legea.

La 17 ani nu e aproape nimic. Legea spune clar ca major devii la 18 ani, in lege nu se specifica termenul de "aproape major"

| teetrrerretre a răspuns:

Da se poate, teoretic...

| NoNameW a răspuns:

Pai prietenul tau cred ca a ales o minora pentru un scop.( te poate prosti mai repede). Daca afla politia da, poate intra.Se mai numeste mai degraba pedofiliebig grin

| AlexandraMaria966 a răspuns (pentru NoNameW):

Eu nu cred ca sta cu mine ca sa ma prosteasca, mi-a aratat de multe ori ca tine la mine happy

| Tech212 a răspuns:

Din ciclul "Noi vrem sa cantam cu copii, nu sa-i f%^m!" iata ce trebuie sa faci:
1. Lasa acest tip de baieti in pace, ca persoanele de genul au probleme psihice. Urmarile se vor vedea mai tarziu.Prin vanatai si oase rupte.
2. Daca parintii tai nu il cunosc ar fi bine sa nu le faci cunostiinta.Cuiva s-a putea sa nu ii placa si cineva isi ia box.
3. Incearca sa te axezi pe baieti de varsta ta.
4. Nu tot ce zboara se mananca.Liber la elice!
5. Si de restul: Amin!

| AlexandraMaria966 a răspuns (pentru Tech212):

laughing)) aha ~~Prietenul meu poate intra la corupere de minori daca eu am 17 ani iar el 26?~~ Asta era intrebarea... restul nu ma interesaeaza indiferent de ce spun altii doar eu stiu cu adevarat cat de mult tine la mine... faptele au fost cele mai bune happy Nu este o regula daca e mai mare gata sa isi bata joc mai sunt si exceptii happy

| teonickateo a răspuns:

Fata draga, gasesti - ți pe altcineva și lasă barbatii.