| Romanian a întrebat:

Proiectul SOPA o sa afecteze si internetul din afara SUA? Ma refer aici si la Romania.

6 răspunsuri:
| CupY a răspuns:

Impact la nivel global, clar ca si Romania. Atat de trist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se va intampla vreo "bucurie, nici in USA, nici in alta parte a lumii. Proiectul este bagat la inaintare de niste idioti, care se cred mari "smecheri", cand de fapt sunt doar niste maimutoi.
Gandeste-te numai la ce nivel de furie vor ajunge utilizatorii Internet-ului, si la ce nivel de atac vor ajunge actiunile de hacking.
Internet-ul este printre foarte putinele lucruri pe care nu le poate modifica fiecare dupa bunul lui placwinking
Sa vezi atunci Revolutie Mondiala laughing

| Andr3yyy94 a răspuns:

Http://chokepointproject.net/2011/12/what-can-people-in-eu-do-against-sopa/
aici este o discutie foarte interesanta despre SOPA, care nu o sa afecteze nici macar SUA in totalitate. Sper ca te ajuta. Funda?

| Romanian explică (pentru savuandreeasilvia):

Aceea este Acta, sopa si pipa nu mai au acum legatura, alea au fost doar diversiune.

| savuandreeasilvia a răspuns (pentru Romanian):

ACTA este legea pentru care se voteaza acum, SOPA si PIPA au picat din cate stiu eu