| Angaara a întrebat:

Prostia este legala? Ii scuzam pe criminali asa pur si simplu fiindca le credem minciunile din care noi trebuie sa intelegem ca omul este prost? Poti tu sa fii sigur ca chiar e prost si nu minte?

2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Nu are legatura cu ce crede omul, ci despre suma pe care o primeste judecatorul in unele cazuri, cu bani se cumpara orice in ziua de azi. Nu peste tot e asa, dar la noi asa se procedeaza! Scapa cine are bani!

| Angaara explică (pentru Eastwood):

Adica, inseamna ca daca suni la politie sa le spui de cum o auzi tipand din casa pe tiganca care te lovea la scoala, si politia iti zice ca nu iesi din casa (te intrerupe sa iti arate ca te stie, cand tu inca n-ai ajuns la partea cu "am auzit-o tipand pe strada") si te intreaba de cati ani n-ai mai fost la scoala, inseamna ca politia nu tine ordinea ci face legea gandirii tale pentru tiganca bogata? Si cand mama ta care zice ca are salariul 1500RON si nu-i ajunge de mancare intr-o luna, ea ce primeste ca sa iti spuna aceleasi lucruri?