| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti cit trebuie sa primeasca un parinte in R.Moldova si in Rominia pentru un copil nou nascut (plata pe luna), si cit trebuie sa primeasca parintii de la stat pentru 3 (4-5-6)copii? (familii social vulnerabile )

1 răspuns:
| ionlarisa a răspuns:

In Romania daca ai carte de munca ai ai cel putin un an de munca sau daca esti la scoala primesti 800 RON( 8 milioane lei vechi)/luna, daca nu ai carte de munca sau nu esti la scoala primesti 200 RON( 2 milioane lei vechi)/luna.Asta doar pana la doi ani:*