| anonim_4396 a întrebat:

Raspuns urgent, va rog! Daca am picat admiterea la facultate, mai trebuie sa ma duc sa imi retrag dosarul? Facultatea este in Bucuresti, si costurile totale m-ar ajunge in jur de 300 de lei ca sa ajung acolo si sa rezolv tot, ceea ce mi se pare foarte mult.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa nu mergi, daca nu mai ai nevoie de actele depuse.

| Tina88 a răspuns:

Sigur ca trebuie sa mergi, ai un intreg dosar cu acte acolo, chiar vrei sa le lasi asa ratacite?

| BenWilde a răspuns (pentru Tina88):

Buna, ma pot lipsi de acele acte. Nu am niciun act original. Intrebarea mea este daca nu apar alte probleme, gen sa nu pot sa ma mai inscriu la facultate anul viitor, sau eu mai stiu ce...

| Tina88 a răspuns (pentru BenWilde):

Atunci suna la facultate si explica ca nu mai mergi pana acolo. Nu vad ce problema sau legatura sa fie cu viitoarele admiteri.

| BenWilde a răspuns (pentru Tina88):

Ok, iti multumesc pentru raspunsuri.

| AlynHere a răspuns:

Păi nu ai diploma de BAC acolo?
Du-te și ia-o înapoi.
Dacă ai dat vreo adeverință atunci nu merită să te mai duci.

| BenWilde a răspuns (pentru AlynHere):

Buna, nu, nu am diploma de bac. Am lasat adeverinta. In rest sunt doar copii dupa acte. Nu este niciun act de care nu pot sa ma lipsesc din acels dosar. In schimb, am auzit de la unele persoane ca daca nu imi retrag dosarul, nu as putea sa ma mai inscriu la alta facultate anul viitor, dar nu stiu ce sa zic. In plus, la anul voi da la aceeasi facultate.