| Wordofthat999999 a întrebat:

Cum fac sa-mi retrag dosarul inapoi de la facultate, ideea e ca eu sunt din alta localitate fata de facultatea la care este din Bucuresti si nu am cum sa ajung in Bucuresti, deoarece m-am certat cu părinții mei si nu am cum sa ajung acolo n-am nici masina si nici bani ca sa ma duc cu trenul sau cu microbuzul ca tata nu vrea sa-mi mai dea deloc bani ca e suparat pe mine ca nu vreau sa continui studiile aici in tara adica sa fac facultatea in Romania deoarece eu vreau sa stau ceva timp in Romania 1-2 ani sa ma angajez, sa strang bani si sa invat foarte bine engleza ca sa pot studia in strainatate la criminalistică pentru ca imi place foarte mult, asta e visul meu de cand eram mica si nu stiu cum sa fac sa-mi retrag dosarul de la acea facultate, părinții mei nu ma sprijina deloc sufleteste absolut deloc, dar se poate sa-mi primesc dosarul prin posta ceva, ar putea exista o posibilitate sa mi-l recuperez fara sa ma duc la Bucuresti? sad. Ofer funda!

11 răspunsuri:
| fasfasfasafas a răspuns:

Trenul este gratuit pentru studenti :d si daca inveti destul de bine si prinzi un loc la buget ai si cazare gratuita

| Wordofthat999999 explică (pentru fasfasfasafas):

Eu nu sunt studenta... pentru ca nu am studiat deloc acolo doar m-am inscris atat.

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Merge si cu carnetul vizat (de la liceu) cred. faza cu biletul gratis de tren.
Si daca nu, totusi, la secretariatul facultatii ai sunat sa intrebi macar?

| Wordofthat999999 explică (pentru TheRealFantasy):

Nu prea am curaj ca secretara aia e foarte sombra si nu cred ca m-ar ajuta acele informații din partea ei, dar... as incerca.

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Incercarea moarte n-are. Ca locul devine/a devenit vacant deja, deci ei cu dosarul nu mai au ce face, si nu au interes sa il tina acolo la secretariat.

| Wordofthat999999 explică (pentru TheRealFantasy):

Dap asa e, o sa sun maine la ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Nu merge. Gratuitatea la tren se da pe baza legitimatiei de student pentru reducere la transport, pe care o primeste dupa inceperea anului universitar. Deocamdata figureaza ca elev. Si are 50%.

| Wordofthat999999 explică (pentru anonim_4396):

Si ce pot face? sad

| Wordofthat999999 explică (pentru anonim_4396):

Dar as puteavrea sa rog o ruda sa-mi retraga dosarul de.acolo?