| existential a întrebat:

Razboiul bate la usa... unde veti merge, ce veti face?
Ati pleca din orasele mari?
Ati merge la tara?
Ati emigra? Unde?
Sau veti ramane unde sunteti?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant plecat in GB cu cetatenie, si un domeniu perfect unde imi dedic viata. Ca sa vina Rusia peste RO trebuie sa iasa din NATO, interesul lui Putin e ca Bulgaria si Romania sa iasa din NATO ca apoi sa ii vina alte idei de extindere a rusiei, din cate stiu si imi aduc aminte Vladimir are planuit de mult sa readuca URSS la fel cum a fost inainte. Ce vrea dumnezeu acum, nostradamus si biblia spun clar, vin pandemii, imigranti care fug din siria, irak si afganistan, ajung in UE acum si boli dupa razboaie se pare ca incotro ne indreptam

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vine niciun război, dar daca ar veni ce contează unde ești?

| sabin89 a răspuns:

Războiul bate la uşa Ucrainei, nu la a noastră

| existential explică (pentru sabin89):

Deocamadata. Dar Rusia a cerut sa se retraga trupele Nato din Romania.

| StrongHeart a răspuns:

Ne dam cu nemtii, nu?

| 1997onur a răspuns:

Nu va veni nici război. puteți dormi si trăi liniștiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce război să mai vină?! e deja cel biologic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă ascund într-un bunker. Dacă găsesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt deja la tara, insa stati calmi ca nu vine niciun razboi, acum sunt doar cibernetice si biologice, s-au invatat minte din ww1 si ww2 ca nu are rost si daca o sa dea cu bombe atomice o ajungem mai rau decat am fost vreodata, poate chiar extinctie.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Sincera sa fiu, nu as încerca să fug. Dacă îmi suna ceasul, o sa sune oriunde as fi pe pământ. Dar dacă tot as fi sigură că mă duc (mor) m-aș duce să spun ceva unei persoane și sa îmi îndeplinesc cea mai mare dorință.

| Saiko93 a răspuns:

Elvetia sau Albania, garantat. Sau m-as pitii in Australia laughing fiindca e dificil de intrat in Anglia fara anumite acte si mai ales in SUA...

| Johny94c a răspuns:

As emigra intr-o tara unde e liniste si pace, asta pana la terminarea razboiului, pentru ca in cazul unui razboi tinerii vor fi obligati si fortati sa se inroleze in armata, iar dupa cateva zile de instructie unde nu vor intelege mare lucru vor fi trimisi pe front in prima linie drept carne de tun