| anonim_4396 a întrebat:

Ce veti face daca incepe razboiul?

Eu ma refugiez la tara,,, ca doar orasele le bombardeaza rusii.

16 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ma mut pe Luna sau pe Marte..Doar s-a gasit apa acololaughing(pe marte)laughingSigur voi privi razboiul de pe Terra de acolo, linistit si degajatlaughing

| gemeni6226 a răspuns:

Eu voi sta in casa, daca e sa mor vreau sa mor in casa mea, impreuna cu ai mei.

| anonim_4396 explică (pentru gemeni6226):

Pai trebu8e sa pleci la tara pentru ca orasele vor fi bombardate.

| gemeni6226 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are nici un rost viata mea fara casa mea, am o soacra la tara dar mai bine mor decit sa traiesc fara casa mea si tot ce e in ea.Tu esti tinar mai vrei sa traiesti si mai ai timp sa ai propria ta casa dar eu aici locuiesc si traiesc de 25 de ani si nu vreau sa incep de la zero mai bine mor.

| Johny94c a răspuns (pentru anonim_4396):

Obliga tinerii sa se înroleze în armată ca să facă instructie și sa ii trimită în prima linie la lupta. Asta e părerea mea

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Chiar nu stiu, probabil o sa fim obligati sa luptam, dar o sa incerc sa ma opun...

Am vazut ca multi subestimeaza rusii, sa stiti ca-s mult mai destepti de cat credeti, prea mult ii pupa pe americani unde nu ajunge soarele, dar rusii sunt peste, nu se lauda atat, au pastrat putin din comunism, au ceva ascuns bine si putere destula, numai uitati-va cat potentia economica au si nici nu se agita sa se dezvolte mai mult

| BobiTheBoi a răspuns:

Multi spun ca dela imigrantii o sa inceapa al 3-lea razboi mondial, ciorile astea siriene dau peste noi cum or dat nemtii pe rusi in al doilea razboi mondial, dar ideea e ca nu la toti o sa le convina faptul ca astia incep sa vine cu milioanele si o tara o sa inceapa sa ia attitudine, de unde vor incepe dinspute si scandale intre oamenii la putere, dar mi se pare si corect, dar de aici o sa inceapa, daca ar fi sa inceapa un razboi probabil ca m-as duce la niste rude la tara unde au recolte animale si este un teren deschis, adica este un satulet micut la o distanta de 20-30Km de oras, si nu este foarte populat, mi-as face provizii care sa ma tina pe o perioada cat mai indelungata de timp si as sta sa vad unde ma duce viata, rezultatele de dupa razboi si revenire la viata obisnuita, bineinteles ca asta ar putea tine foarte mult timp, dar daca nu ai ce face, macar sa supravietuiesti. Eu unul presimt ca o sa izbucneasca peste noapte acest razboi, nu cred ca asta vara americanii au venit cu infanteria militara doar ca sa faca antrenamente, eu am vazut cu ochii mei zeci de camioane si masini militare americane incarcate cu soldati inarmati, iar in perioada aia am inteles ca au existat ceva conflicte intre America si Rusia, o sa hie o anarhie toatala, cum razboiul va incepe o sa fie cu siguranta Rusia intr-o alianta cu tarile arabe care au fost distruse de americani si au avut conflicte atatia ani, eu cred ca o sa fim obligati sa ne alaturam razboiului, eu unul nu am varsta sa fiu recrutat dar o mare parte din cei de peste 20 de ani vor fi. Eu tot ce sper e sa ies cu viata din el si sa fie cat mai putine daune si pierderi, dar nu cred ca o sa fie, dupa razboi o sa fie o mare criza economica iar totul o sa fie o alta lume.

| Anonimsiatat0 a răspuns:

Si eu fac la fel

| Coma21 a răspuns:

Nu va incepe, atacarea unui stat membru nato ar duce la apocalipsa, rusii au capatana cam goala dar nu sunt chiar asa prosti! Se joaca doar, vor sa se impuna sa arate ca nu le este teama, dar nu vor exagera atat de mult!

| anonim_4396 explică (pentru Coma21):

Tin sa te anunt ca deja a inceput...

Ucraina si isis sunt un exemplu.

Tot ceea ce se intampla acum e din cauza Americanilor...

Ei au adus armanent in tarile arabe si au distrus tot!

Imigrantii au fost trimisi de rusi ca sa destabilizeze Europa!

Razboiul e ca si castigat de rusi.

Treaba e ca pana ajung americanii cu infanteria aici rusii fac praf Europa deci...

| Coma21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ucraina nu e in nato iar rusii profita sa-si arate barbatia, iar din cate stiu eu, nici-o tara nato nu este actualmente atacata si nici n-o sa fie!

| anonim_4396 explică (pentru Coma21):

Stai sa vezi tu in februaire anul viitor.

Asa a inceput si al doilea...

| Coma21 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-o sa vezi nimic, rusii au doar de pierdut de pe urma razboiului, de la bani la oameni, stay chill!

| anonim_4396 explică (pentru Coma21):

Pai dar tu crezi ca rusii vor lupta singuri impotirva nato.laughing

Chinezii vor fii cu ei la fel si indienii...

iar tarile arabe vor fii un dusman comun pentru amdoua taberele.

In concluzie va fi un macel

| Coma21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chinezi detin deja o parte a planetei datorita economiei extrema a lor, sunt pe locul 1 la economie daca nu ma insel, de ce ar pierde asta? sa detina ce pe urma? pamanturi arse de radiatiile bombelor si etc. in fine sfatu meu, calmeaza-te

| anonim_4396 explică (pentru Coma21):

Nu gasi tu motive...

Va incepe pentru ca e suficent sa fie un atentat ceva si gata...

Rusii zic ca americanii au fost sau invers si a inceput.

Au nevoie doar de un motiv.

Intotdeauna cand a fost multa lume pe pamant au fost razboaie.

La 8 miliarde de oameni...

Iti dai seama