| calubalan a întrebat:

Realitatea este cinica, banii nu pica din cer:
http://twurl.nl/7hsrx5
Ce stat putem lua ca model de urmat pentru a scoate Romania din criza financiara?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

China! Ei la ora actuala cumpara Grecia pe bucatele, au cumparat aurul americanilor, ce mai...sunt pe cai mari!

| foxi a răspuns:

Polonia

| cornel a răspuns:

Tari puternice care ar putea sa ne ajute: Germania, Polonia, China

| 80Cris a răspuns:

Japonia, chiar si China si sa nu-mi dati in cap dar spun si Rusia, aia isi vad de treaba lor, cine le intra in ograda nu e binevenit!
Dar la noi in Romania trebuie sa se nasca alte generatii, cu alta gandire si cu tarie de caracter ca sa schimbam cu ceva lucrurile!

| Zenithf a răspuns:

Din toti oamenii "de frunte" ai Romaniei, numai domnul Mugur Isarescu este un om care merita respect.
Singurul model care imi vine in minte este cel al Japoniei, dupa cel de-al 2-lea razboi mondial. Insa cu ce oameni avem noi la conducere, si nu numai, nici o sansa. straight face