| LucaTimotei a întrebat:

Refugiati, din Ucraina, mame cu copii minori care au doar actul de nastere, li se refuza trecerea granitei cu autobuzul in polonia. Cum ii putem ajuta va rog?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Noi n-avem cum ii ajuta, ar trebui sa se adreseze autoritatilor ucrainene sau Ambasadei Ucrainei din Romania sau Polonia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca trebuie sa ceara azil. Le vor fi eliberate acte de identitate. Ceva de genul, nu stiu sigur. Suna la institutia care se ocupa cu asta.

| 0RASPUNS0 a răspuns:

Dacă copii au sub 14 ani vor avea nevoie de pașaport