| Upz0r3 a întrebat:

Sa zicem ca s-a intamplat ceva gen s-a furat un telefon in clasa sau altceva asemanator si nu sunt eu cel care l-a furat, cum trebuie sa reactionez pentru a nu ma face singur sa fiu si mai banuit si bineinteles sa scap de orice acuzatie?

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Este o situatie cam delicata. Eu iti sugerez ca atunci cand cineva aduce vorba tu sa strigi: Nu eu! Nu l-am furat eu, de ce va uitati toti la minie?!

| Aiwendil a răspuns:

Daca te aleg pe tine tapul ispasitor atunci nu ai nicio scapare.Eu una am fost acuzata ca am furat un aparat foto, desi nu a fost asa.Nu-i baga in seama. Ignora-i! Fi tu insuti daca nu te aleg ca victima.
Bye!

| fuzzer a răspuns:

Cea mai simpla metoda este sa fi sincer.Caci alta chiar nu vad, ca ei pot veni cu acuzatii la nesfarsit.Fii sincer, si serios.