| Alexandra5906 a întrebat:

Tocmai ce ma uitam pe fb unei colege(in aceeasi clasa suntem) la pozele ei si am vazut|o intr|o poza pe colega mea in mana cu un telefon. mi s|a parut cunoscut telefonul deoarece in urma cu cateva luni cineva imi furase un telefon asemanator. Si nu stiu ce sa fac. Oare este telefonul care mi l|a furat ea? este exact la fel. daca telefonul este al meu? cum pot sa il recuperez? Mentionez mergem impreuna cu acel autobuz, dar nu mereu iar in ziua cand mi|a fost furat ea nu era, dar poate a pus pe cineva, nu stiu ce sa cred. Bineinteles cu el nu vine la scoala, este logic deoarece da de banuit. Ajutati.ma va rog.
Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Nu te grabi cu acuzele mai ales ca ea nu a fost cand ti-a disparut telefonul, si asa cum spui cel din mana colegei este asemanator, deci poate fi altul, al altcuiva. Mai intai asigura-te ca este telefonul tau, si apoi ia atitudine!

| ღBuBuRuZaTaღ a răspuns:

Ia tel altcuiva si suna pe nr tau