| Upz0r3 a întrebat:

Sa spunem ca s-a furat un telefon in clasa iar eu nu am contribuit cu nimic la asta dar totusi sunt banuit si acuz. In momente de genul acesta cum trebuie sa reactionez ca sa nu dau mai tare de banuit si bineinteles sa scap de orice acuzatie?

5 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Intreaba-i pe ce se bazeaza acuzatiile aduse la adresa ta.Au vreo dovada ca ai fost tu? Spunele ce faceai si unde erai in momentul furtului, si daca erai cu cineva acea persoana poate confirma.Doar nu te panica si comporta-te normal, daca stii ca nu ai facut nimic nu ai de ce sa iti faci griji, bafta!

| ralluca15lp a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa te prefaci ca nu stii nimic despre furt pentru ca toti hotii adevarati asa reactioneaza prima data. Cauta dovezi care sa te arate nevinovat...sau martori ...nu erai cu nimeni la momentul furtului?

| StEfyOrOs12999 a răspuns:

Pai, daca tu nu ai fost de vina si esti acuzat nu ar trebui sa reactionezi... pentru ca daca ai reactiona ar crede ca te sperii si te-ar banui si mai mult colegii tai

| Daaa a răspuns:

Buna.
Cred ca ar trebui sa le explici ca nu esti de vina, trebuie sa te creada, daca nu esti vinovat... sau asteapta pana cand se va gasi vinovatul.

| Cristian_Andrei_1992 a răspuns:

Nu ai cum sa reactionezi deoarece nu esti de vina de comporti normal pentru ca sti ca nu ai facut nimic.