| Dobre_Vali_1998 a întrebat:

Sal TPU!
Am 16 ani si vreau sa stiu daca este legal sa plec fara parinti in excursie (bineinteles cu acordul lor) impreuna cu niste prieteni.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este legal. In tara poti pleca fara nimic altceva iar in strainatate numai cu declaratia notariala autentica a ambilor parinti si cu insotitor major.

| jamal000 a răspuns:

Este cat se poate de legal, dar trebuie facuta o declaratie notariala semnata de ambii pariti si de o persoana majora care te va insoti!

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Daa. unde vrei sa te duci? happy