| ninuionut a întrebat:

Sall.Am un pocket bike motor de 47cc. si vreau sa va intreb daca am voie sa ies cu el pe strada.sa nu imi zica politia ceva

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a circula in mod legal pe drumurile publice cu orice vehicul cu motor ai nevoie de permis de conducere de categorie corespunzatoare, in cazul expus de categoria AM si varsta de cel putin 16 ani. Permisul de conducere se obtine dupa absolvirea unei scoli de conducere si reusita la testele teoretic si practic.

| Pepe22 a răspuns:

Dar cati ani ai?
daca ai peste 14 ani ai voie cu el