| 125alex a întrebat:

Sall! Cum pot sa scap de contractul pentru telefon fix la ROMTELECOM?

Funda

Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Contractul se poate rezilia, cu plata despagubirii prevazute in contract.
Citeste procedura din contract si trimite o cerere de reziliere si iti vor comunica cat ai de plata.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca ai terminat perioada contrectului, faci o cerere de retragere, daca nu astepti sa se termine sau platesti diferenta de contrect.

| AlinaOneDirection a răspuns:

Incearca sa trimiti o cerere de reziliere dar trebuie sa plătesti pentru reziliere.

| RAY a răspuns:

1 50 de euro reziliere contract
2 daca isi expira contracul sau deja ti sa expirat

| iInfinityDarkness a răspuns:

Daca nu esti multumit de ei ameninta-i ca ii dai in judecata daca nu te scot laughing

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Fie platesti despagubiri, daca este inca in vigoare contractul, fie le spui pur si simplu ca nu il mai vrei, daca acel contract a expirat.

| anaa5 a răspuns:

Contractul se poate rezilia, cu plata despagubirii prevazute in contract, sau poti sa astepti sa expire contractul!