| Sarraa97 a întrebat:

Astazi am fost sunata de cineva de la Romtelecom si m-am convins ca aceea doamna era chiar de la Romtelecom ca mai sunt si alti care mint la teleofn ca sunt de la nu stiu ce..in fine.Mi s-a spus ca trebuie sa reinoiesc contractul si ca saptamana viitoare imi va trimite ca un fel de rpoces pentru acea reanoire si mi-a spsu ca acel pachet va contine si un telefon portabil.Acuma vreau sa stiu daca este adevarat adica daca chiar trimit si acel telefon?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tot la fel au fost convinsi multi fraieri sa dea bani aiurea unor escroci. Contractele de telefonie/cablu/internet se reinnoiesc NUMAI la sediul firmei, nu pe genunchi sau la telefon.

| Sarraa97 explică (pentru ardnaxur1961):

Da dar apoi a sunat mama ca avea o problema si a intrebat de acel telefon si a zis ca da o sa il trimita si am vazut si pe net doar voiam sa stiu daca trimit telefonul sau nu.

| eandopuncttk a răspuns:

Daca asa a zis asa e. in schimb sa "ciulesti" ochii pe acel proces verbal sau contract... sunt acolo niste costuri ascunse. intelegi ce vreau sa spun