| FallingRain a întrebat:

Sall! Daca eu filmez un concert am voie sa pun inregistrarea pe net? Ma refer, e legal?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este legal, deoarece incalci dreptul de autor. Ar fi legal doar daca ai cere si ti-ar da aprobarea pentru asta. Poti citi Legea nr.8/1996 privind dreptul de autor si drepturile conexe, cu modificarile si completarile ulterioare. Numai bine!

| BiuL a răspuns (pentru Ioandelasal):

Loandelasal,
Dar daca e intr-un sptiu public, de ex pe strada, nici atunci nu are dreptul sa il puna pe net?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odata ce te a lasat cu aparate de filmat, telefoane la concert.da! ar fi si culmea sa nulaughing

| angelsaredickswithwings a răspuns:

Depinde de concert

| maresal a răspuns:

E legal.