| 3lnyn02 a întrebat:

Sall! ma contrazic cu un tovaras, deci problema este urmatoarea : el vrea sa isi puna pe profilul de facebook poza cu hitler (tipu e plecat de aksa), din cate stiu hitler si regimul sau politic au fost interzisi prin lege si cei care raspandesc aceste poze sau idei pot avea probleme cu legea. daca el posteaza acele poze poate pati ceva?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate fi acuzat de propaganda cu caracter nazist, conform OUG 31/2002, cu md. si compl. ulterioare.
In orice caz este aproape sigur ca va fi atentionat de Facebook si sa-i fie sterse fotografiile si chiar contul.

Răspuns utilizator avertizat