| anonim_4396 a întrebat:

Recent am primit poze nud de la o minora, si sunt destul de multe, pot pati ceva daca am acele poze in conversatia de pe Facebook sau in telefon?

Răspuns Câştigător
| Heavenonearth a răspuns:

Da.Trebuie să le stergi şi de pe Facebook messenger.Vor dispărea din baza de date cam după 6 luni-un an, din câte ştiu. Poate greşesc sigur.Am preferat să îmi sterg contul' şi să îmi fac alta, la câte poze indecente primesc. laughing

10 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca pozele arata organul genital si sunt facute in scop sexual, nu ai voie sa le detii. Este ilegal daca AMBELE conditii sunt indeplinite. (Cod Penal, Art. 374)

| CatalinCosmin1 a răspuns (pentru SkyPilot):

Si daca le sterg din telefon dar ele tot sunt salvate in baza de date Facebook?

| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns (pentru CatalinCosmin1):

De ce ti-a trimis o minora poze nud mai exact? Esti intr-o relatie cu ea?

| CatalinCosmin1 a răspuns (pentru MaziluHDGAMMING2009):

Suntem 2 minori intr o relatie.

| Heavenonearth a răspuns (pentru CatalinCosmin1):

Da.Trebuie să le stergi şi de pe Facebook messenger.Vor dispărea din baza de date cam după 6 luni-un an, din câte ştiu. Poate greşesc sigur.Am preferat să îmi sterg contul' şi să îmi fac alta, la câte poze indecente primesc. laughing

| Doja a răspuns:

Sterge-le, si sper sa fie din proprie initiativa, pentru ca altfel e groasa.

Pozele de pe Facebook nu dispar niciodata, orice ti-ar zice cineva. Ei le tin si le vor folosi. Eventual la o citatie de la judecator vor trimite tot profilul tau la organele competente, indiferent daca le-ai sters sau nu.

| Razvaneserios a răspuns:

Nu poti pati nimic daca poti face dovada ca ti le-a dat de buna voie si nu ai santajat-o/amenintat-o pentru a le primi. Plus ca daca esti minor sunt 0 sanse

| TheNinja a răspuns:

Trimite-le pozele pe un cont fals de al tau si stergi conversatia de pe contul tau dar pozele raman pe contul fals, in caz de ceva nu le va gasi nici mama poliției?

| Ralu123asd a răspuns:

Dacă ești major, da. Poate spune ca ai obligat o sa le trimită.

| NCristian a răspuns (pentru Ralu123asd):

Nu poate patii nimic, atâta timp cât fata le-a trimis de bună voie. Dacă el nu i le-a cerut sau cumpărat, ea nu poate face dovada că a obligat-o. Deci el nu are de ce să iși facă griji. Păcat că sunt de la o minoră...

| Mayyyiiaaa a răspuns:

Nu,nu poti patii nimic