| anonim_4396 a întrebat:

Salut! A mai reinnoit careva, fără certificat verde, cartea de identitate în perioada asta? Trebuie test Covid? Este bun orice test? Dacă nu îl reinnoiesc se prelungește termenul de valabilitate cât este starea de alertă? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| DexOnline a răspuns:

La orice instituție ai nevoie de certificat verde. Si din cate știu toate datele de expirare sunt prelungite cu 3 sau 6 luni cat e starea de alerta nu mai stiu exact, poți gasi ușor informația online