| peanut003 a întrebat:

Dupa starea de alerta de 30 de zile vom putea merge la sala de sport fara certificat verde?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa vedem. Probabil nu.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cred! Pana vad ca 30% din populatie s-a vaccinat nu ne lasa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am gresit eu acolo. Am vrut sa spun ca tinta guvernului roman este 70% nu 30%. Desigur ca ei vor pedala pana la 100% si cu a N-a doza ca doar Cîțu a cumprat 120 de milioane de doze si trebuie consumate. Au mai dat si pe gratis la altii. Noi le platim si ei le dau pe gratis, nenorocitii.

| Fatamuntilor a răspuns:

NU prea cred!
Daca nici tu nu te-ai vaccinat, ai pretentii?

| peanut003 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu e normal sa ne ia libertatea asa

| suntserios a răspuns (pentru peanut003):

Nu o fi normal, da e sanatos

| Fatamuntilor a răspuns (pentru peanut003):

Poate! dar nu e ca si cum nu te-ar lasa in institutii publice gen ANAF
Din fericire poti face si miscare in aer liber (alergare. urcatul scarilor...etc)
Putini nu sunt eligibili pentru vaccin, tu ce scuza ai?

| peanut003 explică (pentru Fatamuntilor):

Nu vreau sa ma vaccinez si punct. e alegerea mea, nu ar trebui sa imi ia din libertate pentru ca nu vreau un vaccin.si sportul de care zici tu nu ma ajuta

| suntserios a răspuns (pentru peanut003):

Cand alegerea ta afecteaza pe alti e absolut normal sa ti se limiteze unele lucruri oricat te dai tu cu fundul de pamant.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru peanut003):

E alegerea ta, am inteles! Si nici nu incerc sa te conving.
Asteapta sa se intruneasca procentajul de 70% de vaccinati ca sa avem drepturi egale. Poate la anul.

| Werrich a răspuns:

Cu siguranță starea de alerta se va prelungi atâta vreme cât rata de vaccinare împotriva Covid-19 nu ajunge la minim 70%.

| Yuoia a răspuns:

Daca nu se prelungeste, daca nu apara alte restrictii, daca...

| Sky7 a răspuns:

Certificatul verde ar putea deveni permanent