| anonim_4396 a întrebat:

Salut,acum 20 de minute mergeam cu masina si aveam telefonul in mâna, gen la nivelul deschiderii usii si a trecut o masina de politie, nu a claxonat, nu a facut nimic, nu girofare nimic, este posibil sa-mi vina amenda sau suspendarea permisului acasa? Sau trebuie neaparat sa te prindă in fapt?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca aparent iti este frica si de propria umbra de ce nu respecti si leaga?

Realizezi ca ala a trecut pe langa tine si nici macar nu i-a pasat ca ai telefonul in mana nu?

| sierra1 a răspuns:

Poate te-a filmat și-ți trimite filmul acasă și tu să zici apoi "da, eu sunt păcătorul ăla" și apoi smerit, să mergi să plătești o amendă, nu contează cât, doar să plătești ceva.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca nu avea radar in functiune, nu.

| Adrian5575 a răspuns:

Daca nu te-a oprit, poti sa stai linistit.

| 1234568807 a răspuns:

Daca nu te-a oprit inseamna ca nu te-a vazut, dar lasa telefonul la volan, ca iti distrage atentia si poti sa calci pe cineva si sa il omori

| XyloZdrack a răspuns:

Nu mai sta cu telefonul la volan, că poate trece un om pe trecerea de pietoni, nu se asigură înainte și tu îl iei pe sus. Pe urmă tot vina cade pe tine că na, ei trec ca gâsca prin apă.