| GEORGEGEO5 a întrebat:

Salut. Acum ceva timp am auzit de o lege pentru a face într-un fel armata și asta mă refer la militar rezervist. Mă interesează. Cum trebuie sa procedez daca vreau sa devin militar rezervist și cu cât voi fi plătit în timpul instructajului și în timpul când stau acasă?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la centrul militar din judetul tau si acolo afli toate informatiile.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Voi numai pentru bani mai face ti ceva, voluntar nu vrei? Daca vine razboiul si la noi cine crezi ca te va plătii? Nimeni, te obligă ăia sa intrii in armată ca vrei sau nu vrei.

| Jonathan81 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Dar tu ai murii pe gratis?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Jonathan81):

Pe minr nu ma intereseaza sa merg in armata asa ca nu are rost intrebarea ta