| Alexandru942 a întrebat:

Salut, acum ceva timp am pierdut certificatul de nastere... va rog spuneti-mi si mie ce acte imi trebuie pentru a scoate altul si ce taxe trebuie sa platesc?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la Starea civila care l-a eliberat, cu cartea de identitate, completezi o cerere tip si platesti cca 100 de la Trezorerie si obtii un duplicat al certificatului de nastere.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi solicita un DUPLICAT după Certificatul de naştere ( la Starea Civilă unde a fost înregistrată naşterea )!

Vezi informaţii ( procedura şi actele necesare ) la linkul :
http://www.dlep-iasi.ro/......29--2.html

Toate cele bune.