| stefan0000 a întrebat:

Salut, acum lucrez la o firma unde facem instalații electrice și instalații de securitate. As vrea sa fac eu personal instalații electrice la oameni, dar nu știu dacă trebuie sa am ceva autorizație sau pot fara. Am făcut o profesionala de telecomunicații în Spania dar pe langa asta îmi permite sa fac și instalații electrice de joasa tensiune până în 1KV, am văzut ceva legat de ANRE nu mai știu exact, recent am venit din Spania și nu știu. Daca știe cineva, va rog sa mă ajutați, mulțumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa poti lucra legal va trebui sa te autorizezi ca PFA (Persoana Fizica Autorizata).

| stefan0000 explică (pentru Ioandelasal):

Dar va trebuit să scot ceva autorizare sau curs, mi-a spus cineva ceva despre ANRE sau ceva de genul nu-s sigur.

| Ioandelasal a răspuns (pentru stefan0000):

Daca ai calificare nu vad ce ar mai trebui de la ANRE.
In orice caz du-te la Registrul Comertului, pentru autorizare si aici o sa-ti spuna exact daca ai nevoie de vreun act de la ANRE.