| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut,am 15 ani si ma aflu in marea britanie,vreau sa plec acasa in Romania cu avionu, dar nu poate sa vie cineva cu mine, trebuie neaparat sa am pe cineva dintre pariti cu mine? sau imi trebuie procuri ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti cetatean roman nu ai nevoie de declaratie autentica (nu procura) pentru reintoarcerea in Romania. Deaceasta ai nevoie doar pentru iesirea din Romania.

| amluatcaprafoarterausimadoarecapu explică (pentru Ioandelasal):

Si nu imi trebuie nici sa vie cineva cu mine, nu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru amluatcaprafoarterausimadoarecapu):

Nu trebuie sa fii insotit.