| Ionut_Andrei_2000_1Aph a întrebat:

Salut, am 17 ani si nu am permis, am voie sa conduc in poligon?
Vreau un raspuns de la cineva care stie sigur preferabil un politist.
Multumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti conduce fara probleme, poligonul nu este drum public si este pentru invatare.

| Sn4k3 a răspuns:

Teoretic nu, practic da. Nu ai voie daca e drum public (adica daca nu e inchis circulatiei), dar daca e si te lasa cineva sa te plimbi pe acolo, ai voie. Oricum, nu te ia nimeni pe acolo. Sunt si poligoane in care platesti si poti sta linistit.

| Carasin a răspuns:

Hey eu am 13 ani si am fost la poligon și am condus si merge nu ai treabă