| GrigoreEdyAlex a întrebat:

Am ce sa patesc daca stau cu prietenii mei care dau cu petarde dar eu nu folosesc si nu tin petarde la mine?
Si da suntem toti minori si este ilegal pentru noi sa folosim petarde dar eu care decat stau cu ei fara sa fac nimic cu petarde am ce sa patesc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca doar stai si privesti nu ai ce pati din punct de vedere legal, nu ai savarsi nici o infractiune sau contraventie.
Eventual ai putea fi doar martor, daca faptasii sunt prinsi.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca va prind niste politisti care fac exces de zel, vă ia pe toti care sunteti de față. Va fi greu sa demonstrezi ca tu nu foloseai petarde.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Va invata un nou dans: batuta pe loc si hopa-n duba.laughing

| Mirel4412 a răspuns:

Incearca sa nu folosesti petarde, sunt foarte periculoase daca nu stii sa le folosesti, sau chiar se intampla accidente cu ele, cand fitilul arde prea repede si nu ai timp sa le arunci. Mie mi s-a intamplat. Si referitor la ce ai spus, nu ti se poate intampla nimic tie, doar daca te vede cineva si va reclama pe toti, nu ai cum sa dovedesti ca tu nu ai dat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine m-au gasit ca am cumparat de la niste tigani. Am mai dat la colegi si pe aia i-au prins parintii. Politia nu mi-a facut nimic decat m-au intrebat de unde le-am luat si evident i-am dat in gat?