| Generalgrevious a întrebat:

Salut, am dat comanda saptamana trecuta de pe Cel.ro o baterie pentru Samsung S9+ si acum 3 zile am fost la service GSM ca sa imi schimbe bateria cu cel comandat la telefon si baiatul de la service imi spune ca bateria nu e originala.

Si in ziua aia am facut cerere de retur pe Cel.ro si de atunci nu m-au contactat, ati patit si voi cu Cel.ro?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ceea "originala" are tiparita pe ea numele brand-ului fabricantului de telefon.
Ceea "ne-originala" este fabricat tot in acelasi fabrica, dar n-are tiparita pe ea brand-ul producatorului de telefon.
Insa, bateriile sunt identice fizic si ca origine. happy
Doar pretul difera (uneori chiar mult). tongue

| mihai69 a răspuns:

Ai comandat baterie PENTRU S9, nu originală.
Sigur nu scrie nicăieri acolo cum că ar fi o baterie originală.

| Wr3nch a răspuns:

Pe asta ai luat-o?

https://www.cel.ro/......zPDUmMQ-l/

Răspuns utilizator avertizat
| NLS a răspuns:

Eu personal nu am patit, ca nu cumpar niciodata de la ei,
dar firma asta da tepe cui apuca, pe banda rulanta.
In special persoanelor fizice.
In alta ordine de idei, ce nume scria pe respectiva baterie?
Ce serie avea?

PS: si la eMag poti pati acelasi lucru.

Răspuns utilizator avertizat