| Gegegege a întrebat:

Salut, am o intrebare, anul trecut eu alături de încă 3 prieteni am făcut o petrecere, la sfarsit eu cu unul din ei am vrut sa plecam acasa și la scara ne-a oprit și percheziționat politia care fuseseră chemată de locatarii din acel bloc din cauza muzicii tare, asupra noastră au fost găsite 2 grindere (folosite) de către polițiști și am recunoscut ca am consumat deoarece dupa aia ne ducea la analize și tot aflau ca am consumat, după aceea politia ne-a zis sa urcam sus la usa garsonierei unde făcusem petrecerea pentru a-i legitima și pe cei 2 rămași acolo. In acea dimineata eu cu cel cu care am fost prins de poliție am fost duși la sectie pentru a da declarații, in declarații am zis adevarul, adică ca, "marfa" am procurat-o dintr-un parc de la un baiat care avea o masca chirurgicală pe fata și nu-l cunoaștem, zilele astea acei prieteni care fuseseră legitimați in garsoniera au fost chemați la declarații la DIICOT, întrebarea e ce se poate întâmpla mai departe? Menționez ca eu sunt minor și e prima abatere, celălalt prieten este major dar tot la prima abatere, mai menționez ca nu aveam "cannabis" asupra noastră doar grinderele mânjite de substanța

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca vecinii s-au sesizat cand au vazut 3 baieti intrand intr-un apartament si petrecand. probabil ca ei au chemat Politia, maia les ca mirosul de canabis este puternic si trece pe sub usa si prin orice gura de aerisire din casa.
Va veti alege cu dosar penal toti, pentru ca erati sub influenta unui drog ilegal.

| 1997onur a răspuns:

Bro o loați pe un drum foarte greșit unde va distruge viața terminați cu canabis și alte substanțe lasați rahaturile astea nu-s bune absolut deloc uite ce probleme va faceți și nu numai asta va distruge sanatatea prostile astea de substanțe nu va aduce nimic bun in viață.