| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o intrebare. As vrea sa imi cumpar o placuta de inmatriculare care in momentul de fata nu este inregistrata (AG69PUB). As vrea sa stiu daca as putea face cumva sa cumpar placuta asta dar sa nu trebuiasca sa inscriu o masina cu ea. Adica vreau sa stiu daca se poate inregistra in circulatie aceasta placuta dar sa nu o inscriu pe o masina pentru ca momentul asta nu am, vreau sa o iau sa o pun in viitor si as vrea sa stiu daca pot plati placuta doar fara a fi nevoie de o masina. Va multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu se mai poate face rezervarea numarului de inmatriculare, avand in vedere prevederile Ordinului MAI nr. 1501/2006, privind procedura înmatriculării, înregistrării, radierii şi eliberarea autorizaţiei de circulaţie provizorie sau pentru probe a vehiculelor, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART. 28. Începând cu data intrării în vigoare a prezentului ordin, nu se mai efectuează serviciile de rezervare a unei combinaţii a numărului de înmatriculare. Persoanele care au achitat anterior contravaloarea tarifului de rezervare a unui număr de înmatriculare beneficiază în continuare de serviciile achitate, dar nu mai mult de un an de la achitarea acestora."

| aditimus a răspuns:

Poti sa rezervi numarul de inmatriculare

https://evmarket.ro/......uto-18272/