| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica nelamurire. Sunt cazata in camin de la inceputul anului universitar, dar nu mi-a fost preluat buletinul pentru aplicarea vizei de flotant, prin urmare nu o detin. Acum as avea nevoie de ea. Intrebarea mea este: daca ma duc la politie sa o fac, trebuie sa fie administratorul caminului cu mine neaparat? Din cate am citit, proprietarul imobilului in care stai trenuie sa fie prezent alaturi de tine la ghiseu in momentul in care completezi cererile. Stie cineva cum sta treaba exact? Daca scot o cerere tip si merg la administrator si imi semneaza sectiunea pe care, in mod normal, ar trebui sa o completeze el, si merg cu ea la politie gata completata cu tot cu contractul meu cu caminul, este in regula? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand nu la politie se obtine viza de resedinta (flotant) ci la SPCLEP de care apartine localitatea in care este caminul.
Si du-te la adminstratorul caminului, el stie exact cum se procedeaza.