| Ana282003 a întrebat:

Buna!
Ați auzit de căminul studențesc-particular- Carpex, din București? Vreau să mă mut din căminul in care sunt cazată momentan, pentru că nu scap de gândaci, sunt probleme, întotdeauna cu instalațiile sanitare. Este zgomot, parca sunt la balamuc, iar administratorul nu face absolut nimic pentru a îmbunătăți situatia. Și nu am mai găsit locuri disponibile la alte camine de stat. Aveți păreri, ați auzit de acest cămin? Am găsit pe net cate ceva, dar as vrea sa aud și o părere a cuiva care chiar a stat acolo.
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| IarsiIar a răspuns:

Cred ca aici vei gasi mai putine pareri decat ai gasit deja.
Insa la caminele private trebuie sa platesti chiar daca la Stat ai avut gratuitate. Si chiar daca ai platit, cele private sunt mult mai scumpe. Teoretic ar trebui sa fie mai curate si mai linistite. Insa unde stau studenti...
Iata recenzii pe Google maps unde macar 90% sunt reale, neputand fi manipulate de proprietar: https://www.google.ro/......17z/data=! 3m1! 4b1! 4m5! 3m4! 1s0x40b1fee200a2ca4f:0x888198d505066b6d! 8m2! 3d44. 4198428! 4d26. 119081? hl=ro

| Ana282003 explică (pentru IarsiIar):

Mulțumesc!
Și unde stau eu plătesc o taxa, ce-i drept, de aproximativ 300 de lei, dar pur și simplu nu am cui sa mă plâng pentru toate lucrurile astea. Sper sa scap, totuși, de gândaci și furnici măcar. Mă gândeam și eu că, fiind camine private, e ceva mai liniște, pentru că oamenii plătesc un preț măricel. Mulțumesc de răspuns!
Trebuie neapărat să fac ceva, deoarece fetele de pe etajul meu fac gălăgie mereu, e sesiune, nu pot reciti nimic. Stau prin fața ușilor și intre etaje de la 18 la ora 4 dimineața și nu îmi imaginez cum reușesc să se trezească ca sa meargă la munca -una dintre ele munceste- și la facultate