| Ionut_Ciocan_1992 a întrebat:

Salut,am pierdut abonamentul de metrou il facusem doar de 2 sapt.Credeti ca il mai recuperez sau astept sa expire si fac altul?

3 răspunsuri:
| gigite a răspuns:

Nu te duci sa il declari! pentru 24 h il blocheaza si ce gaseste pe el platesti numai card-ul ( plasticul) si iti incarca abonamentul in continuare ( Mi-a furat abonamentul RATB CU ABONAMENT de 50 lei pe toate liniile si l-am declarat la ora 16.00 furat si a doua zi cu 4, 70 lei ( c/v plastic- cardul) am recuperat 20, 50 lei ce mai aveam la portofel si mi-a dat in continuare abonamentul platit sa pot circula,!

| Korynutssa1993 a răspuns:

Nu prea cred.parerea mea este sa iti faci altul.dar cine stie poate este vreun binevoitor cel care la gasit si poate ti-l va inapoia. bafta

| lilyany a răspuns:

Salut,eu cred ca poti, trebuie sa te duci la cei la care l-ai facut si le spui ce s-a intamplat si ei trebuie sa te ajute, succes mult...